0286 218 05 18
0286 218 04 56

Programlar

Bitdefender Antivirus

Sadece İdari Personel İçindir.

Akademik Personelimiz hesap.comu.edu.tr sayfasından giriş yapıp "Diğer İşlemler" menüsünden ilgili bölüme ulaşabilirler.

 

Bitdefender GravityZone Business Security Antivirüs Yazılımı

Kurulum İşlemlerini Adım Adım İlerleyerek Sorunsuz Kurulum Gerçekleştirebilirisiniz.

 

Bitdefender Antivirüs Hakkında Bilgilendirme

 • Üniversitemiz birimlerinde kullanılmakta olan bilgisayarları zararlı yazılımlara karşı korumak için, 1 yıl süre ile Bitdefender GravityZone Business Security Antivirus yazılımı anlaşması yapılmıştır.
 • Daire başkanlığımız tarafından üniversitemiz birimlerindeki bilgisayarlara aktive edilen Windows Defender (Eski Windows sürümlerinde Microsofr Security Essentials) yazılımı bilgisayarınızı virüs, solucan ve trojanlara karşı temel bir koruma sağlarken, Bitdefender GravityZone Business Security Antivirus yazılımında ise bilgisayarınızda birden çok katmanda gelişmiş bir koruma sağlamakta ve karşılaşılan tehditler kurumsal olarak izlenebilmektedir.
 • Bitdefender GravityZone Business Security Antivirüs Yazılımı, virüslere karşı katı bir koruma sağlamakla beraber kullanıcı etkileşimini minimuma indirmektedir.
 • Bu yazılımın sistem kaynaklarınızı verimli kullanacak şekilde ayarlanmış olup bilgisayarınızı herhangi bir yavaşlamaya sebep olmayacaktır.
 • Bitdefender GravityZone Business Security Antivirüs Yazılımının kontrolü,  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personeli tarafından gerçekleştirilebilmektedir:  Bu kontrol Antivirüs yazılım üreticisinin merkezi yönetim paneli üzerinden gerçekleştirilmekte olup, sadece Antivirüs işlevleri ile sınırlı bir yönetimdir.
 • Antivirüs yazılımı kaldırılmak istendiğinde, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personelinden bilgi alınız.

 

Antivirüs Yazılımını Kurulmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

 • Kuruluma başlamadan önce bilgisayarınızda mevcut antivirüs programı varsa kaldırılmalıdır. (Bilgisayarınızda Windows Defender varsa herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Defender otomatik olarak kendisini kapatır.)
 • Kurulum işlemi, sadece kampüs içerisindeki demirbaşa kayıtlı masaüstü bilgisayarlarda, demirbaşa kayıtlı dizüstü bilgisayarlarda kampüs içerisinde gerçekleştirilmelidir.
 • Antivirüs yazılım kuruluma başlamadan önce tüm bilgisayrınızı tarayıp sonrasında kuruluma başlayacaktır(Bu işlemi kendisi yapacaktır sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur). Bu işlem sistem konfigürasyonun durumuna göre ortalama 1 saat sürmektedir. Yaptığınız çalışmalara herhangibir engel durumu yoktur.

 

Bitdefender Antivirüs Yazılımını Kurulum

 

 • Bilgisayarınızın işletim sisteminin 32 bit / 64 bit olduğunu öğrenin.

Not : Eğer sisteminiz windows vista veya windows xp ise, üniversitemizce yapılan tüm kurulumlar 32 bittir.

                      Windows 7 ve Windows 10 işletim sistemleri için masaüstünüzbe bulunan “Bilgisayarım” simgesini sağ tıklayarak özellikleri tıklayınız. Açılan ekrandan takip ediniz.

 • 32 bit işletim sistemi için --> İNDİR

 • 64 bit işletim sistemi için --> İNDİR

tıklayarak indirme işlemini gerçekleştiriniz. (İndirme işlemi o anki internet hızına bağlı olarak 1-3dk sürebilir.)

 • İndirilen arşiv dosyası içerisindeki epskit_x.. ile başlayan  dosyayı çalıştırınız. İzin istenmesi halinde gerekli izni veriniz. Kurulum otomatik başlayacak ve sizden bir müdahale istemeyecektir.

 • Kurulum gerçekleşirken sisteminizde hızlı bir tarama gerçekleştirecektir. Bu tarama sisteminize bağlı olarak 5 dakika ila 1 saat arasında sürebilir.
 •  Kurulum tamamlandıktan sonra, bilgisayarınızın sağ / sol alttaki sistem tepsisinde "B" simgesini göreceksiniz bu programın etkin olduğunu göstermektedir.

 

İlk kurulum sırasında bazı hizmetler tam etkin olmayabilir.

Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında program tamamen etkin hale gelecektir.

Üzerinde ünlem işaretinin olması, bazı uyarıların olduğu anlamına gelmektedir. Üzerine tıklanarak detaylı bilgi alınabilir.

Önemli Bağlantılar