0286 218 05 18
0286 218 04 56

Programlar

Office 365 Kayıt / Kurulumu

Office 365 Kullanımı için Gerekli Adımlar

Kayıt Adımı

1- https://www.microsoft.com/tr-tr/education/products/office/default.aspx adresine tıklayınız. 

2- Açılan sayfada size ait olan comu.edu.tr uzantılı e-posta adresinizi girdikten sonra "Kullanmaya Başlayın" butonuna tıklayınız.
(Öğrencilerimiz @stu.comu.edu.tr uzantılı öğrenci e-posta adresine sahip olmak için Bilgi İşlem Daire Başkanlığımıza şahsen müracaat etmelidir.)

 

3- Açılan ekranda öğrenciler, Öğrenciyim seçerek devam edebilirler. Üniversitemizde görev yapan tüm personel, öğretmenim seçeneğini seçecektir.

 

4- Bu ekranda office 'e kayıt olmanız gerekmektedir, bu kayıt işleminde kullandığınız şifreyi unutmayınız tekrardan ileriki adımda kullanacaksınız (14. ADIM). "Kayıt Kodu" yazan alana comu uzantılı mail adresinize gelen onay kodunu yazacaksınız.  (Parolayı değiştir alanına yeni bir parola gireceksiniz comu uzantılı mailiniz parolası ile alakalı bir alan değildir.)

 

4.1 - Mail Adresinize Gelecek Olan Kayıt Kodu (Temsili)

 

 

5- Bir sonraki ekranda davet etmeyi düşündüğünüz kimse yoksa altta bulunan atla linkini seçiniz.

 

 

6- Atla seçeneğini seçtikten sonra karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir ekran gelecek ve burada "İLERİ" butonuna tıklayacaksınız.

 

7- Sonraki adımda aşağıdaki görseldeki gibi bir ekran gelecek. Burada oluşturacağınız office üyeliği için 2. bir doğrulama adımı isteniyor. İşinizi hızlı bir şekilde bitirmek isterseniz telefon seçeneğini seçebilirsiniz.

 

8 - Telefon onayı ekranı aşağıdaki gibidir. içerikleri doldurduktan sonra "BANA MESAJ GÖNDER" butonuna tıklayınız.

 

9 - Telefonunuza gelen doğrulama kodunu giriniz. (Görsel Temsili)

 

9.1- Telefon numarası yerine mail adresi seçerseniz aşağıdki görseldeki gibi işlem yapılacaktır.

 

10 - Onay Kodunu girdikten sonraki aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecek burada yampanız gereken "BİTİR" butonuna basmak.

 

11 - Bu adımda "EVET" butonuna tıklayınız.

 

12 - Aşağıdaki görseldeki ekrana geldikten sonra DAHİLİ : 5190 'dan "Murat URAN" 'a ulaşmanız gerekmektedir. Personelimiz, sizin kayıt olduğunuz mail adresinizi sistem üzerinden onayladıktan sonra artık office porgramınızı kurabileceksiniz. NOT : Eğer öğrenci olarak kaydoldu iseniz, lisans istemenize gerek yoktur. Sistem otomatik olarak lisans verecektir.

Not : Lisansınız yokken ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir. Bu adımda "Yazılımı Yükle" seçeneğinden devam ederseniz office porgramlarını sadece online olarak kullanabilirsiniz.

 

13 - Personelimiz mail adresinize onay verdikten sonra aşağıdaki görselde belirtilen yerden "oturumu kapat" butonuna tıklayınız. Burada ki işlem; personelimizin verdiği onayın sisteme yansıması için "oturum kapatıp açma" işlemi yapılması gerekmektedir. Oturumu kapattıktan sonra yeniden oturum açmak için 2-3 dakika beklemeniz gerekmektedir (office onayının aktif olması için beklememiz gereken bir süre.)

 

14 - Sistemden çıkış yaptığımız için tekrar giriş ekranına yönlendireceksiniz. İşlemlerin başına kayıt olurken kullandığınız comu uzantılı mail ve yeni oluştruduğunuz şifre ile giriş yapınız.

 

15 - Sisteme tekrar giriş yaptıktan sonra "Office Uygulamasını Yükleyin" butonuna tıkladıktan sonra açılan sekmeden "Office 365 Uygulamaları" Butonuna tıklayınız.

 

16 - Tıkladığınızda inen dosyayı çalıştırın ve aşağıdaki gibi kurulum başlayacaktır. Kurulum süresince internete bağlı kalmanız gereklidir.

 

17 - Kurulum Ekranı (Kurulum Ortalama 10 Dakika Sürmektedir).

 

18 - Kurulum tamamlandıktan sonra Word / Excel uygulamasını açın ve sağ üst köşede bulunan “oturum açın” ı tıklayın. Bu işlem, ofis uygulamasının lisansınızı algılamasını sağlayacaktır.


NOT : Office Programını Kayıt Olduğunuz Mail Adresiniz İle size ait en fazla 5 Cihaza Yükeleme Yapabilirsiniz.

Önemli Bağlantılar